Charakterystyka i zastosowanie kurtyn przemysłowych
Kurtyny przemysłowe znajdują zastosowanie w niemalże wszystkich branżach, ale najczęściej wykorzystywane są między innymi w dużych magazynach oraz przedsiębiorstwach wytwórczych. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie są zalety kurtyn tego typu i dlaczego montaż ich w przedsiębiorstwie jest świetnym pomysłem.
Czym są kurtyny przemysłowe i z czego się składają?
Kurtyny przemysłowe to po prostu przegrody, które powstają ze złączonych rozciągliwych pasów. Świetnie się sprawdzają zarówno, jako rozdzielające ściany danego obiektu, jak i drzwi. Tworzy się je z trwałej folii PVC, której grubość dostosowuje się do wymagań danego przedsiębiorstwa. Większość kurtyn można zamówić na konkretny wymiar, który jest potrzebny w określonym miejscu, natomiast na rynku możemy też spotkać kurtyny uniwersalne w standardowych rozmiarach.
Jakie zalety mają kurtyny przemysłowe?
Warto wiedzieć, że kurtyny przemysłowe są świetnym izolatorem ciepła, ponieważ chronią pomieszczenie przed wnikaniem zimna oraz przeciągami. Dodatkowo również chronią uszy pracowników tłumiąc niepożądane dźwięki aż do 30dB. Dużą zaletą jest ochrona pomieszczenia przed takimi problematycznymi zanieczyszczeniami jak dym, pył, kurz oraz przed szkodnikami. Jednocześnie poruszanie się ludzi nie jest utrudnione za sprawą wygodnych pasów.
Gdzie można użyć kurtyn przemysłowych?
Kurtyny paskowe są widoczne w wielu gałęziach przemysłu, jednak bardzo często używane są w branży gastronomicznej oraz chłodniczej, a także w miejscach o dużym natężeniu ruchu- dużych sklepach, hurtowniach i przedsiębiorstwach wytwórczych. Z kolei modele spawalnicze są niezbędnym akcesorium w warsztatach samochodowych. Zastosowań jest zdecydowanie więcej- sprawdzą się też w bramach, śluzach czy niemalże na każdym zapleczu firmowym.